dr n. med. Adam Rajmund Kwieciński

Lekarz, farmakolog, neurobiolog, biolog medyczny, doktor nauk medycznych. W szczególności zajmuje się neurobiologią (nieoperacyjna metoda leczenia bólu kręgosłupa, stawów i mięśni, w tym RZS) oraz immunobiologią nowotworów i boreliozy (immunoterapia biologiczna).

Prekursor termografii medycznej w Polsce, którą poznał i stosuje dzięki profesorowi Josefowi Schmid z Wiednia.
Twórca OXETIC Medical System – Zintegrowanego Systemu Diagnostyki i Terapii Biologicznych.
Kierownik Beskidzkiego Centrum Diagnostyki Obrazowej.
Założyciel Grupy dr. A. R. Kwiecińskiego.
Jako farmakolog, dla firmy Marmamax, opracował pierwszy na świecie, innowacyjny skład regenerującego preparatu do włosów i skóry głowy.

Nauczyciel akademicki i wykładowca, Adiunkt i były Prorektor Wyższej Szkoły im.Tyszkiewicza w Bielsku-Białej, założyciel wydziału Kosmetologii. W latach 90-tych Prezes Federacji Konsumentów w Katowicach gdzie m.in.prowadził Krajową Kampanię Antynikotynową. Związany z Katedrą i Zakładem Farmakologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracuje na stałe z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Były lekarz w Hospicjum św.o.Pio w Pszczynie.

Autor publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu nauk medycznych, w szczególności z zakresu farmakologii.
Redaktor naczelny i redaktor wielu czasopism medycznych i farmaceutycznych m. in. w „Farmaceutycznym Przeglądzie Naukowym”, „Poradniku lekarza praktyka”, „Magazynie medycyny rodzinnej i ogólnej” czy też „Onkologii info”. Autor i współautor książek, w tym najbardziej znanej pozycji pt. „REISHI-nadzieja współczesnej medycyny”. Twórca Polskiej Reishinologii.