dr n. med. Adam Rajmund Kwieciński 2

dr n. med.
Adam Rajmund Kwieciński

Lekarz, neurobiolog, farmakolog, biolog medyczny, doktor nauk medycznych. W szczególności zajmuje się neurobiologią (nieoperacyjna metoda leczenia bólu kręgosłupa, stawów i mięśni, w tym RZS) oraz immunobiologią nowotworów i boreliozy (immunoterapia biologiczna).

Prekursor termografii medycznej w Polsce, którą poznał i stosuje dzięki profesorowi Uniwersytetu Wiedeńskiego – Josefowi Schmid. Twórca OXETIC Medical System – Zintegrowanego Systemu Diagnostyki i Terapii Biologicznych. Kierownik Beskidzkiego Centrum Diagnostyki Obrazowej. Założyciel Grupy dr. A. R. Kwiecińskiego. Jako farmakolog, opracował pierwszy na świecie, innowacyjny skład preparatu kolagenowego o podwyższonej wchłanialności.

Nauczyciel akademicki i wykładowca, Adiunkt i były Prorektor. W latach 90-tych Prezes Federacji Konsumentów w Katowicach gdzie m.in.prowadził Krajową Kampanię Antynikotynową. Związany z Katedrą i Zakładem Farmakologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracuje na stałe z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Przewodniczący Światowego Zjednoczenia Lekarzy Polskich (World Union of Polish Doctors) – zjednoczenielekarzy.pl